Jeszcze w tym tygodniu planowany jest start Wirtualnego pucharu polskizuzel.pl w grze na telefony Speedway Challenge 2020. W rywalizacji wezmą udział kluby eWinner 1. Ligi, 2. Ligi Żużlowej oraz drużyna GKSŻ i reprezentacji Polski.

Speedway Challenge 2020 (www.speedwaychallenge.pl) to żużlowa gra na telefon. Jej uczestniczy rywalizują w sieci. Do każdego wyścigu przystępuje czterech zawodników, po dwóch z każdej drużyny. – Obowiązują dokładnie takie same zasady jak w normalnym meczu ligowym, aczkolwiek w naszym przypadku spotkanie będzie składać się z ośmiu wyścigów – informuje Piotr Szymański, przewodniczący GKSŻ.

Do rywalizacji w Speedway Challenge przystąpią kluby eWinner 1. Ligi i 2. Ligi Żużlowej, a także drużyna GKSŻ i reprezentacji Polski. – Jeśli chodzi o pierwszą ligę, to do udziału w grze zgłosiły się kluby z Torunia, Ostrowa, Gniezna, Tarnowa i Łodzi. W drugiej lidze zobaczymy wszystkie polskie zespoły. Nie będzie jedynie drużyny z Wittstocku. Każdy klub zgłasza po dwóch zawodników. W większości przypadków będą to żużlowcy, którzy mają podpisane kontrakty z daną drużyną – tłumaczy Paweł Piskalski, specjalista ds. sportu żużlowego w PZM.

Wirtualny puchar polskizuzel.pl ruszy w tym tygodniu. Zwycięzcę zabawy poznamy 7 czerwca. Kibice będą mogli śledzić zmagania na stronie www.polskizuzel.pl. – Będziemy publikować filmiki ze wszystkich meczów. Od półfinałów planujemy relacje live i kilka innych atrakcji – dodaje Piskalski.

Format rozgrywek to turniej dla 12 drużyn. Faza grupowa to 4 grupy po 3 drużyny. Następnie planowana jest faza pucharowa (ćwierćfinały, półfinały i finał). Losowanie grup odbędzie się już w czwartek.

Składy drużyn, które wezmą udział w rywalizacji, zostaną opublikowane w najbliższych dniach. Na razie możemy uchylić rąbka tajemnicy i zdradzić, że jednym z uczestników gry będzie Sebastian Szostak z Arged Malesa TŻ Ostrovii.

– Traktujemy to jako dobrą zabawę. Najważniejsze jest to, co dzieje się na co dzień w klubie, aczkolwiek to będzie miły przerywnik. Fajnie będzie rywalizować z kolegami z innych klubów, skoro nie mamy jeszcze sezonu żużlowego. Nie ukrywam, że lubię gry żużlowe. Speedway Challenge 2020 w telefonie mam już dość długo i radzę chyba sobie całkiem nieźle. Będziemy walczyć – komentuje młodzieżowiec ostrowskiego klubu.

Źródło: polskizuzel.pl